Uzdrowiciel


Ewangeliczne opisy działalności Pana Jezusa podają, jak wiemy, że dokonywał On cudów. Cuda Jezusa w wyraźny sposób podkreślają, że nie mógł być On tylko człowiekiem!

Trzeba sobie zdawać sprawę, że cuda Jezusa nie są opisane tylko w ewangeliach! Przykładowo w bluźnierczym dla katolików Talmudzie jest napisane tak: "W wigilię Paschy powieszono Jezusa z Nazaretu za to, że czynił czary, zwodził lud i odwodził od Zakonu Izraela"

Gdyby Żydzi wiedzieli jak wielkiego argumentu dostarczą uczniom Chrystusa zapisując powyższą relację nigdy by tego nie zrobili. Powyższy fragment, ze względu na nieprzychylne nastawienie, stanowi bardzo wiarygodne świadectwo potwierdzające cudotwórczą działalność Jezusa Chrystusa.

Iz 35, 3-6 (VII wieków przed Chrystusem)
Pokrzepcie ręce osłabłe,
wzmocnijcie kolana omdlałe!
Powiedzcie małodusznym:
«Odwagi! Nie bójcie się!
Oto wasz Bóg, oto - pomsta; 
przychodzi Boża odpłata; 
On sam przychodzi, by zbawić was». 
Wtedy przejrzą oczy niewidomych 
i uszy głuchych się otworzą. 
Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń 
i język niemych wesoło krzyknie. (...)

Mt 11, 1-6:
Tymczasem Jan, skoro usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» Jezus im odpowiedział: «Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi».

Jak już mówiłem w innym poście. Znaleziono egzemplarz zwoju Izajasza spisany do roku 125 przed Chrystusem! Tak więc zapowiedź nadejścia Boga (Zbawcy i Uzdrowiciela) do ludu izraelskiego była (co dziś wiemy) znana co najmniej 125 lat przed Chrystusem!

Iz 35, 3-6 (subcytat): Wtedy przejrzą oczy niewidomych 

J 9, 13-15:
Zaprowadzili więc tego człowieka, niedawno jeszcze niewidomego, do faryzeuszów. A tego dnia, w którym Jezus uczynił błoto i otworzył mu oczy, był szabat. I znów faryzeusze pytali go o to, w jaki sposób przejrzał. Powiedział do nich: «Położył mi błoto na oczy, obmyłem się i widzę».

Iz 35, 3-6 (subcytat): uszy głuchych się otworzą

Mk 7, 32-35:
Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, osobno od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się! Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić.

Iz 35, 3-6 (subcytat): Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń 

Mk 2, 10-12:
Otóż, żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: Mówię ci: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!». On wstał, wziął zaraz swoje łoże i wyszedł na oczach wszystkich. Zdumieli się wszyscy i wielbili Boga mówiąc: «Jeszcze nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego».

Iz 35, 3-6 (subcytat): i język niemych wesoło krzyknie. 

Mk 7, 37:
I pełni zdumienia mówili: «Dobrze uczynił wszystko. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę».

Komentarze

Popularne posty