Anneliese Michel


Anneliese Michel (ur. 21 września 1952 w Leiblfing, zm. 1 lipca 1976 w Klingenbergu nad Menem), to niemiecka katoliczka, która zapoczątkowała szeroką debatę na temat psychiatrycznego spojrzenia na zjawisko opętania. Sprawa tej młodej Niemki jest powszechnie znana za sprawą kilku filmów fabularnych, więc nie będzie tutaj ponownie roztrząsana.

Intencją tego krótkiego wpisu jest spojrzenie na treść egzorcyzmów zarejestrowaną na taśmie magnetycznej w 1975 roku. Film, który zaprezentuję, zawiera 90-minutową ścieżkę dźwiękową, a na niej wiele ważnych informacji opatrzonych komentarzem księdza egzorcysty.

Przed prezentacją filmu chciałbym zaznaczyć bardzo ważną rzecz. Blog, na którym się znajdujesz, mówi o religii w sposób bardzo poważny i przywraca, w dużej mierze zapomnianą w dzisiejszych czasach, Bojaźń Bożą. Właściwie rozumiana Bojaźń Boża to łaska Ducha Świętego i źródło zdrowej pobożności opartej na zawierzeniu, a nie lęku.

Niżej zaprezentowany film może mieć silnie negatywny wpływ na osoby wrażliwe i jeśli do takich należysz, to powinieneś się poważnie zastanowić czy chcesz go obejrzeć.

Egzorcyzmy Anneliese Michel (DE, EN, PL) cała kaseta 90', wtopione napisy

Podobny post:
Szatan

Komentarze

Popularne posty